HTML

A tökéletes szimetria bemutatása

2010.06.06. 10:38 black6


Nézd meg a számok színeit. A 26-os középen egy tükörszámnak felel meg ebben az ez estben. Alatta-felette: 3 piros-1fekete-1piros-3fekete. Ahogy látom, a számoknál is vannak tükröződések: 16-19, 9-9, 1-12 (itt a 4-29 nekem nem mond semmi közöset), majd 27-21, 13-31 (28-17 és a 29-4 sem jött volna be nekem). Ha egy kicsit olvasgatod SzerencseVadász szám alapú stratégiáját a "régi" fórumon, észreveszed, megérted majd idővel Te is ezeket az összefüggéseket. Teszem hozzá én is a számokra játszok aránylag eredményesen (1-2-3 hete), de én teljesen más logika alapján.

Amikor jönnek fel a színek, még nem lehet megállapítani, hogy lesz-e tükröződés. (szimmetria témába tettem a bejegyzést, de ez valójában egy tükröződés, majd átteszem)

A 26-os szám a tengelye, ahogy SzerecsenLovag is írta. De ezt akkor még nem tudjuk, amikor előjön. Amikor utána kipörög a 3 piros, elérjük a sárga vonalat , akkor kezdünk nagyon figyelni, mert gyanússá válik, hogy a 26 előtt is 3 db piros volt.

Amikor feljön a fekete 4-es akkor óvatosan teszünk a pirosra, mert készülünk arra, hogy esetleg egy tükröződés van kialakulóban. A 27 pirosnál, már kezd erősödni a bizonyosság, ezért a feketére bátrabban teszünk, de még mindig óvatosak vagyunk. Amikor megjelenik a fekete 13-as teljes bizonyosságot kapunk. Mivel a trend az első (29) számtól épül, egészen biztosak lehetünk abban, hogy végig is viszi, ezért az utána következő 2 db feketére elkezdünk ész nélkül pakolni. Ha biztonsági játékra törekszel, akkor az első feketére (17) teszed a magasabb tétet, a következőre már valamivel alacsonyabbat, ha megszakadna a trend, akkor az előzőleg megnyert és az eseteleges elveszített zseton különbsége még mindig (+) legyen.

Ha agresszíven játszol, akkor az utolsó feketére még többet teszel. Ha nyer, akkor a két utolsó fekete téttel magasabb téttel nyersz, ha veszítesz, akkor a kettő különbözetét veszíted csak el.

Egy játék indulásánál egy ilyen trend épülése nagy ziccer, amit le is kell csapni.


Honnan tudod, hogy az első 29-től indul a trend? Honnan tudod, hogy nem egy előző trend vége, vagy csak úgy ott van 
Köszi!

Onnan, hogy én játszottam és az volt az első kipörgetett szám. Ha játék közben indul, akkor is felkel ismerni, csak az utolsó két feketét lehet, hogy nem annyira agresszíven játszanám meg. Ugyanis a tükröződés (általában is igaz) tengelye eltolódhat egy másik tükröződés kialakítása felé.

 

A képen levő tükröződés egy másik megközelítésből:

29---1---9---16---26---19---9---12---4---27---13---17
----3-----9----7--------9-------9-------7------9-------3----

Az alsó sorban levő szám ha kettő felső közé esik akkor azon számok számjegyeinek összegeként értendő....hogy értsék akik nem rég óta foglalkoznak rulettel.

Nagyon egyedi és érdekes megközelítés. Egyetlen ponton akadtam el, mégpedig az utolsó 3-as nál, ami a 13...17 közé esik.

Ezt levezetnéd nekem, hogy megérthessem?


Nagyon egyedi és érdekes megközelítés. Egyetlen ponton akadtam el, mégpedig az utolsó 3-as nál, ami a 13...17 közé esik.

Ezt levezetnéd nekem, hogy megérthessem?

13+17=30, aminek a számjegyek összege 3.

A mesterem megelőzött a válasszal.....valóban 13=4; 17=8 .... 8+4=12, amiből 1+2=3
Írtam azért így, hogy ne csak a guruk értsék 


Kétféle válasz...milyen érdekes!...Akkor most melyiknek higgyek?....Mind a kettő helyes. Így már én is értem.

Én szándékosan csavartam meg! De milyen érdekes, hogy mindenhogy kijön!

Figyeld meg például ebből a megközelítésből a 23+25 összefüggést ( elvileg ugye ez 5+7=12): ha nem egyszerűsíted le akkor is kijön: 23+25=48 ami tulajdonképpen 4+8=12! 


Már gondolkodtam rajta, hogy ha ebből a megközelítésből nézzük, tulajdonképpen  a rulett állhatna akár 100 számból is, ugyanilyen átlátható lenne!

 ...megkésve bár, de törve nem....
 Most jutottam csak addig ,hogy eltudjam olvasni válaszotokat. Nagyon köszönöm, megint tanultam valamit. Az én logikám teljesen más (női), az ilyen szimmetriát még észre sem vettem. Mindenképpen érdekes.
 Köszönöm még egyszer mindkettőtöknek!

X szám összeadása esetén az összeg számjegyösszege megegyezik, a résztvevők számjegyösszegének összegével!
12+23+34 = 69 == 6+9 = 15 == 1+5 = 6 || 3+5+7 = 15 == 1+5 = 6


Ez nagyon szép volt!   ...Még sok ilyet!

Miért fontosak ezek az összefüggések?...Egyrészt mind több bizonyíték halmozódik fel arra, hogy az, hogy nem látjuk, még nem jelenti azt, hogy nincs ott. Azaz a tetten érhető matematikai összefüggések, amik mind inkább szűkíti a véletlenek körét, és bővítik azt a logikai megközelítést, hogy ezek a véletlennek látszó számok, nagyon is  szükségszerű összefüggésekből erednek.

Minél több összefüggést tárunk fel, annál közelebb jutunk azokhoz a szintézisekhez, amik a felismerés folyamatát gyorsítják fel.

Ez most elméleti megközelítés volt, vagy valós játékból kiragadott példa?


X szám összeadása esetén az összeg számjegyösszege megegyezik, a résztvevők számjegyösszegének összegével!
12+23+34 = 69 == 6+9 = 15 == 1+5 = 6 || 3+5+7 = 15 == 1+5 = 6

Én is ezt írtam, csak leszűkítettem két számra, mivel a három egymás utáni összeadás nagyon ritka ( néha tetten érhető, de a négy az már uniqum számba megy ) így felesleges ( és persze fárasztó ) ezt figyelni!



Persze tudom, én csak megfogalmaztam, mint szabály.. szemléltetésképp, hogy nincs ebben semmi ördögi. Ez csak matek.. 


Sziasztok!
Tetszik a téma, én még nagyon az elején járok a számalapú stratégiának, de miközben játszok azért felfedezek érdekes számsorokat.
Kettőt le is fotóztam, mert gondoltam, hogyha egyszer eljutok oda, hogy megtalálom a helyét a fórumban, akkor vhogy megosztom veletek.
Most előkerestem a két számsort és miután megint megláttam, hát brutál.. Szerkesztek egy kicsit rajta (levágom a feles részeket) és ha tudom feltöltöm.
Szerintem fájni fog!!! :-)
Szerencselovag és a többi prof. val.színű találkozott ilyennel, de az egyik különösen brutális tele 0-kal! :-)
 

komment

Címkék: bejegyzés

süti beállítások módosítása